Articles

 Czy realizacja twoich wyobrażeń o sobie i otaczającej rzeczywistości ma związek z rzeczywistymi potrzebami? Jest to często zadawane pytanie dla uczestników warsztatów prowadzonych przez budynek Centrum Renowacji i Kreacji "Vega".

Niektórzy wierzą, że chociaż śnili, mają trudności z określeniem potrzeb, ponieważ istnieje problem dotyczący identyfikacji uczuć. Sądzą, że jest to zasługa systemu edukacyjnego, który preferuje program promujący rozwój logicznej półkuli. Często obwiniają oni brak umiejętności w zakresie zarządzania emocjonalną i intuicyjną sferą życia, ponieważ nie są one dostępne dla wszystkich praktycznych wiedzy na ten temat. Pomimo rozumu, trudno jest żyć w zgodzie z samym sobą, pomijając możliwości, w których tworzenie doświadczeń życiowych przynosi bogactwo inspiracji ukrytych w intuicyjnej sferze egzystencji.

Brak połączenia z wyobraźnią z poczuciem kreatywności, doprowadza nas do wielu uczuć głębokiego rozczarowania, nie mówiąc już o poczuciu niezdrowej pustki, nawet jeśli cel został osiągnięty. Często w takich chwilach przestajemy rozumieć siebie. Czujemy wielki dyskomfort, próbujemy sobie z tym poradzić, radząc sobie na wiele sposobów z tym denerwującym downerem.

Jednym z najczęściej wybieranych warsztatów przez naszych uczestników jest tłumienie psychicznego bólu poprzez szybką i bezmyślną realizację naszego kolejnego celu. Czy potrafimy dostrzec w tej szalonej karuzeli, jak jesteśmy "tu i teraz", czy tylko w naszej wyobraźni o sobie jest dziedzictwem przeszłych wydarzeń lub irracjonalnych iluzji? Dwa lata temu do mojego warsztatu przyszła młoda kobieta. Na początku zainteresowała się kolejnymi elementami naszej pracy, uważnie obserwując grupę w grupie.

Undoubtedly she was searching. As she used to say, she had taken part in most workshops organized by teachers, or other healers who lead in various origins nationality, spirituality. She had placed herself on the level of realization in Universal Love, simultaneously (how she has arisen from her utterance), staying in conflict with herself and with her closest relatives.

Zastanawiałem się, jak to możliwe, że wyobraźnia może być tak daleko od strumienia życia i uczucia, które mu towarzyszy. W moim gabinecie ciągle napotykałem neurotyków szukających pomocy. Co do zasady odmówili oni wszystkich terapii, jeśli chodzi o rodzaj terapii, co może być bolesne. Pragnęli cudów, które leczyć bez bólu. Podobnie pani, chciała poczuć się "dobrze we własnej skórze" znalazła sprytny sposób negacji (I etap uzdrawiania z powodu Dr Barbary K. Ross). Zidentyfikowała (wyobrażała sobie) siebie jako osobę bardzo zaawansowaną w rozwoju duchowym. Ona przeminęła z iluzją. Jako jej pożegnalny prezent zostawiła kartkę z tym pięknym, ale potwierdzającym moje przypuszczenie przesłaniem:

"Lalka z soli"

Lalka z soli podróżowała tysiącami kilometrów lądem 
i pewnego razu dotarła do morza. 
Była zafascynowana tą ruchliwą i dziwną masą, 
Całkowicie odmienną od wszystkiego, co do tej pory widziała. 
"Kim jesteś?" - zapytał morze lalka z soli do morza, 
morze odpowiedział uśmiechem: 
"Chodź i zobacz!" 
Tak więc lalka wyszła do morza. 
Ale kiedy zanurzyła się bardziej, 
zaczęła bardziej rozpuszczać. 
Wkrótce pozostało prawie nic i 
zanim ostatni kawałek miał zostać rozwiązany, 
lalka wykrzyknęła, zdziwiona: 
"Teraz wiem, kim jestem!"

Pozdrawiam
Teresa Maria Zalewska

Artykuł Źródło:  http://EzineArticles.com/expert/Teresa_Maria_Zalewska/211080

 

Email me when people comment –

<a href="http://ezinearticles.com/?Let-Us-Change-the-World-Through-the-Change-of-Ourselves&amp;id=1859577">http://ezinearticles.com/?Let-Us-Change-the-World-Through-the-Change-of-Ourselves&amp;id=1859577</a>

You need to be a member of United Starseeds to add comments!

Join United Starseeds

Comments

This reply was deleted.

Explore